A Szentmártonkátai Újság júniusi számában Kele Sándorné köszöntötte a nyugdíjba vonuló  Kissné Pásztor Évát, aki a szentmártonkátai Szabó Magda Könyvtár vezetőjeként 45 esztendőn át szervezte a település kulturális életét. A tapiokultura.hu nevében mi is szép, tartalmas és aktív nyugdíjas esztendőket kívánunk!  "Május 25-én, rendkívüli oktatási bizottsági ülés keretében szerveztük meg Kissné Pásztor Éva könyvtárvezető nyugdíjas búcsúztatóját.

A Tápiómenti Nagyboldogasszony Közösség fiataljai, egy szombati napon meglátogatták nagyközségünk folyójának, - Sápi pataknak - a forrását.

Tiszta, felhőtlen égbolt alatt gyülekeztünk, reggel 9 órakor a Sülysápi Vasútállomásnál. Mintegy 25 fiatal vágott neki, Katus Norbert vezetésével, a hosszúnak ígérkező útnak.   Katus Norbert és Dinnyés Dávid FOTÓI

A 31-es bekötőt átszelő, vasúti átkelőnél tértünk rá a földútra. A túra célja a közös együttlét, a környék felfedezése, illetve egyes imagyakorlatok megismerése, melyet a túra során mutattak be nekünk, az erre készültek.  A méltán, szerte Európában híres, magyar búzaföldek között sétáltunk, melyet a szél úgy fújt, mintha ha tenger lenne.

Sülysápon az általános iskolák, a civilszervezetek és jó szándékú polgárok jóvoltából másodízben sikerült egy közös gyereknapot összehoznunk. Nem csak sülysápiak, de nagykátai, tápiószecsői, tápiószentmártoni barátok is önzetlenül segítették a programunkat. Mi is mentünk hát „közreműködni” a következő héten, május 29-én Magdolnatelepre, az Azúrtermál Rendezvényház parkjába. Itt a tápiószecsői Helyőrségi Klub és a Tápiómenti Tömegsport Alapítvány volt a házigazda, de majd’ minden szereplő ismerősként köszöntötte egymást. Lassan „kialakulunk”, „együttműködünk”, „tanulunk egymástól”…: összefogunk. KÉPEK

Én csak két sülysápi program között tudtam átugrani Kókára áprilisban, a Magyarok Vásárába. Készítettem néhány fotót, , amit annak idején közöltem is - Verőfényes kótyavetye Kókán - , de Bori Ági színvonalas filmjét csak most fedeztem fel. Tálalom:

{youtube}yWXKOVdh2ws{/youtube}

A Magyarországi Éjféli Sportbajnokság Egyesület (MÉSE) Nagykátai Klubja minden pénteken várja a szórakozni vágyó fiatalokat. A szervezés során igyekeztünk elérni mindenkit, akit a program érdekelhet. Olvashattak a programról a helyi újságban, 800 db szórólapot juttattunk el a nagykátai középiskolákba, plakátokat helyeztünk el a közintézményekben, az intézmények weboldalain, és a közösségi portálokon is folyamatosan jelen vagyunk. Az a néhány fiatal, aki eddig részt vett programjainkon, nagyon jól érezte magát. Sokat pingpongoztunk, csocsóztunk, és beszélgettünk.

Jártam-keltemben többször is összefutok Bori Ágival, aki kamerájával közvetíti a Tápió-mente, elsősorban Kóka programjait, eredményeit. Ha nem böngészem át a kókai honlapot, mégsem csodálkozom rá a helyiek sikeres kerékpárút fejlesztésére.

Kedves Kókai Önkormányzat, Kókai Kollégák, Barátok! A tapiokultura.hu rendszeresen tudósít a színvonalas eseményeitekről, Kikeletről, Boksz –gáláról, vásárokról, madarászkodókról, adventező székelyeitekről… Küldjetek egy-egy levelet a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. – ra, ha ilyen remek beszámolóitok vannak, hagy nézze meg a mi napi 500-1000 fős Olvasó Közönségünk is!

{youtube}5t38xDGxAxI{/youtube}


A Damjanich János Gimnázium és Szakközépiskola a Társadalmi Szolidaritás Program keretében, a Nagykátai Székhelyű Közös Fenntartású Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálattal karöltve pályázatot nyújtott be a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Wekerle Alapjához. A program általános célja az volt, hogy „a felnövekvő nemzedékek körében szemléletváltás következzék be a szűkebb és tágabb környezetükhöz, a rászorulókhoz, és a közjóhoz fűződő viszonyuk tekintetében.”

A gyászos emlékű trianoni békediktátum aláírásának 90. évfordulóján, 2010-ben született meg a Magyar Országgyűlésnek az a határozata, mely június 4-ikét a Nemzeti Összetartozás Napjának nyilvánítja. Az első emléknap jegyében, 2010. június 3-án Tápiószelén sor került egy trianoni emlékmű avatására. Erről számoltam be a tapiokultura.hu oldalain a „Magyar az, akinek fáj Trianon !” c. írásomban.

A Tápió-mente másodikként várossá nyilvánított települése sok tényezőt tekintve élen jár a régióban. Kulturális, irodalmi és történelmi hagyományai mellett ma itt található a legtöbb civil szervezet.

A sülysápi Hartmann Ferenc által szervezett, sokéves múlttal rendelkező Mackó-túra idén is több mint 200 természetkedvelő gyaloglót vonzott. A WAMK-ból induló csapatokat én saját rendezvényünk és a Kókai Vásár miatt már csak a Farkasdi tónál értem utol, ahol Lukács István tanár úr osztályával futottam össze. Készítettem egy képet a vidám, de még is egészségesen felszabadult kis társaságról. Láthatóan „jó kezekben” vannak ezek a gyerekek. Papp Ádám Máté, 5.b osztályos tanuló beszámolója a tápiószecsői Civil kurázsi c. lapban jelent meg. Miközben az újság létezését meglepve konstatálom (nem egyszerű az anyagi fedezet megteremtése egy civil lapnál) idézem a kedves írást.