Az ötödik adagot is minőségi anyagból főzték le a tápiószentmártoni Jazz Caffe presszósai. Terék József jó érzékkel állította ki a 15-20 főnyi tágabb muzsikus-közösségéből ezt Triót. Tóth Gergely brácsával, a Trió-vezető bőgővel illetve gitárral kíséri a címszereplő Dezider Olah-t. A Zólyomban élő, szlovák, roma, magyar felmenők tradícióját is ápoló fiatal művész a csaladi házból hozott tehetségét, virtuozitását a legmagasabb szlovák zenei egyetemen pallérozta. Fényképek A "Bővebben-ben" folytatom és egy szép, "Dunás" filmet is idézek.
A Trió tagjait jól ismerik már a Tápió-vidéken, hiszen a Terék József és barátai formációk alapembereiről van szó. Az említett formációk a népzenei talpazat biztonságos és szilárd szikláján állnak, de előszeretettel hagyják figyelmen kívűl a műfaji korlátokat. Ilyenkor - mint ahogy a fémek is nemesednek a jó aránnyal adagolt ötvözéstől - a zene egyedi stílusúvá válik és még izgalmasabban adja ki a tartalmat.
{youtube}R0yc9V07cD4{/youtube}
A Cimbalom Trió célja, hogy bizonyítsa ennek a leginkább a magyarnótához, a cigányzenéhez társított hangszernek a rendkívüli sokszínűségét. Természetesen, az említett műfajok sem szégyelleni valók és profi módon, ízlésesen bele is kerültek a csapat repertoárjába, de a meglepetést a népszerű Beatles-átiratok, a filmzenék, az olyan nagy slágerek, mint a "Ha én gazdag lennék" okozzák a hallgatóknak.
Remek este volt!
(Cimbalom Trió - még ebben az esztendőben Sülysápon!)
2011. február 19. Tarnavölgyi László